Podvody na internete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod laax 1. 6. 2009 17:16

toto mi dnes prislo,

Hello,

Its my pleasure to let you know that am really interested in buying your pasted item...

So,kindly let me know the condition and final cost of the item..

Reply me now..

Thanks...
laax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Boban87 1. 6. 2009 17:38

Jo, jo, je to týden co na můj inzerát o prodeji setaku 18-55 reagovala nejaka Mrs. Milena nebo jak se jmenovala, z Kanady, ze ho chce koupit pro svoji dceru v Nigerii za dvojnasobnou cenu, nez jsem napsal. Klasicky zpusob podvodu jaky je tu popisovan milionkrat, bohuzel je toho plno, tak nam nezbyva nez to ignorovat.
Boban87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flims 4. 6. 2009 20:33

Kupoval som kompalt cez inzerat, ziadal zaslat peniaze na ucet (330€), že po pripisani penazi na ucet - (poslal mi aj cislo uctu) mi odosle zasielku na moju adresu..
Ale prestal somnou komunikovat a nezdvíha telefon. (da sa u operatora zistit meno?)
Alebo povedia mi podla čisla učtu aj meno príjmatela? (alebo pride mi vo výpis s menom prijimatela ??)
-uz vela krat som takto nakupoval,ze som poslal peniaze dopredu a nebol ziaden problem


za akykolvek postreh a radu budem vdacny
flims
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 6. 2009 20:44

Standardne sa posielaju peniaze dopredu,....treba si vzdy cez google, alebo na vyzidanie aj emailom, overit totoznost predavajuceho (aj kupujuceho v opacnom pripade). -jeho webstranku, galerie, prispevky atd,....

Meno podla emailu nezistis,....podla uctu je to mozne...skus najskor vygooglit, ci niekto s podobnym emailom nerobil podvody uz skor.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flims 4. 6. 2009 21:01

hej a standartne mam aj dobru skusenost, google nic nehovori, nepozna ten e-mail, ale neviem ci mi pride a chodi vypis o transakcii - ci tam bude uvedene meno a adresa a myslim si ze banka urcite nevydava taketo informacie ohladom mena a adresy. som napaleny kedze slo o 330 euro..
flims
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 6. 2009 09:56

V transakcii vacsinou vyzadujem meno aj adresu prijmatela, ktore davam do poznamky k prevodu spolu s popisom tovaru a pod.,...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flims 5. 6. 2009 12:04

ÁNO ale meno a adresu ti môže dať falošnú a v poznámkach sa nezohľadňuje či ide o adresáta.
Čiže aj meno a adresu môže uviesť falošnú.

čo teraz? mám nejaké páky,keby som mal meno? súdiť sa nevyplatí.

ako je to s platbami do zahraničia?lebo raz som posielal peniaze cez IBAN, do nemecka, tam mam aj adresu,meno vsetko..meno a adrsu banky, tiez mi nic neprislo a predajca arogantne ingnoroval moje telefonaty a listy.. islo "len" o 99EUR .. ale tiež nemám asi žiadne páky..

dakujem za kazdu radu
flims
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bizi3 5. 6. 2009 15:44

Možnosť samozrejme existuje: ísť na políciu podať trestné oznámenie, nakoľko sa jedná o podvod. Ona si už dokáže zistiť v banke meno príjemcu. To je v takomto prípade asi jediná cesta. 330€ už za to myslím stojí. Ak je to v rámci SR, je tam šanca na úspech, ale ak je to medzinárodný styk, tak je to komplikované a pri malých sumách sa to neoplatí riešiť.
bizi3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maggiess 3. 12. 2009 10:06

chcela by som naviazat na danu temu..aj mne prisiel podobny mail:

Hello I'm very glad to hear from you that you have
interest in doing business with me,and i will be glad if you would
make these possible,because i really need this item for my Son in
Nigeria ok,and i want the item to be shipped out through REGISTER
MAIL.. Post delivery

So i will offer you 250Euro for the cost of the item including the
shipment cost via REGISTER MAIL... in Euro
However i will be paying you through Dundee Bank Of Canada Online Wire
Transfer directly to your bank account,so i want you to provide me
your full bank details so that i can able to proceed with the payment
as soon as possible.

Here is my shipping address below:

Name : Olasunkanmi James Ajayi
Address :NO 4 enuwa road Area
City:Ife
State:Osun
Country ; Nigeria
Zipcode:23436
Phone Number :+ 2348052371086.

So i will be waiting for the below information so that the payment can be
made as soon as possible.

Account Holder's Name
Account Number
Bank Name
Bank Address
Swift/Bank Code
Total Cost + shipping:

Awaiting to from you soonest mail asap.
Thanks

Pise sa tam v podstate to, ze zenska pravdepodobne z Kanady (kedze z kanadskej banky chce poslat peniaze) chce kupit moje svadobne saty pre syna v Nigerii..a ze jej mam poslat svoje udaje o banke..Cena siat je 150 € a ona mi chce zaplatit 250 €..proste mi to bolo hned divne...tak som si hodila do google nejake informacie o nigerijskom podvode a dostala som sa na tuto stranku kde som sa presvedcila ze to je ozaj podvod.
Uz na nich niekto pridite nech neotravuju a hlavne neokradaju slusnych ludi..Bohuzial kym sa na nich pride, isto este par ludi naleti :-(
maggiess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 12. 2009 10:23

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Naštěstí neumím anglicky o<:) Na to může naletět jen naprostý debil. A ten si to i zaslouží
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarek_k 15. 7. 2010 09:52

ahoj

aj ja sa podelim zo skusenostou, predaj Canon 7D, poslala aj dohodu, kde uvedena adresa, cislo mobilu, mobil zvonil, ale nikto nedvihal, vyhovorka, ze ho nemala pri sebe, potom chcela poslat zalohu cez WU a kedze som jej poslal zmluvu a ona dopisala do nej vyrobne cisla fotaku, plus objektivu, tak som peniaze nakoniec poslal .( este parkrat sa ozvala, bud sms, ci emailom, ale stale fotak nemam .( cize email novaanet@gmail.com, Aneta Nováková, trvalým bydlištěm Sokolovská 676, 19000 Praha9, tel.cislo 602154312. Tak ak sa s nou niekto stretol, skuste mi dat vediet alebo bacha na nu
jarek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 15. 7. 2010 10:44

No pochvál sa aspon o kolko si "teta" polepšila.... Všade je toho plný web, predávajú takmer všetko od špendlíkov až po autá a stále sa nájdu ludia čo sa nechajú zlákať výhodnou ponukou.
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 7. 2010 12:36

Číslování Sokolovské končí někde kolem 320... pak pokračuje Kolbenova.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod duves 15. 7. 2010 13:07

Pety píše:Číslování Sokolovské končí někde kolem 320... pak pokračuje Kolbenova.

No pekne! Take predaje minimalne zistiť cez referencie.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 7. 2010 13:15

U takové drahé věci se vyplatí si dojet převzít zboží osobně...
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků